SPM Kompozit İleri Malzeme Teknolojileri A.Ş. 2013 yılında prepreg malzeme geliştirilmesi ve üretimi amacıyla kurulan Türkiye’nin ilk yerli firmasıdır.

Ankara’da bulunan üretim tesisinde, Alman menşeli seri üretim hattı ile yıllık 1 milyon metrekare termoset prepreg üretim kapasitesine sahiptir. Firma bünyesinde geliştirilen reçine sistemleri ile otoklav kürleme, otoklavsız (OOA) ve sıcak pres yöntemleri ile yüksek yüzey kalitesi, yüksek mukavemet, yüksek UV dayanımı ve 10 dk’ya kadar inebilen üretim hızlarına ulaşılmıştır. Ürünler halihazırda yurtiçi ve yurtdışında başlıca otomotiv, motor sporları, yatçılık, spor ürünleri, medikal ürünler, iletişim teknolojileri ve kompozit kalıp imalatı alanlarında başarı ile kullanılmaktadır.

Teknoloji ve inovasyon odaklı büyüme stratejisi çerçevesinde, endüstri odaklı Ar-Ge yatırımları her geçen gün devam etmektedir. Yurtiçi ve yurtdışı işbirlikleri ile yürütülen Ar-Ge projeleri ile teknolojik altyapı her geçen gün daha da güçlendirilmektedir.

Müşterilerinin özel ihtiyaçları doğrultusunda prepreg geliştirme ve uygulama yeteneği ile SPM, ürünleri ile %100 müşteri memnuniyeti hedeflemektedir.Tüm firma süreçleri ISO 9001:2015 kalite sistem standartları çerçevesinde sertifiye edilmiştir. SPM, prepreg kullanımı konusunda kompozit üreticilerine sunduğu teknik destek ile müşterilerinin ürünlerinden maksimum performansı almalarını sağlayarak işlerine değer katmayı, rekabetçi fiyat, hızlı teslimat, esnek miktar ve yüksek kalite anlayışı ile ürünlerini her ölçekte kompozit üreticisi ile buluşturmayı hedeflemektedir.

ÜRETİM KAPASİTESİ VE YAPABİLİRLİKLER

Picture2.png
Picture1.png
  • 2 Adet Prepreg Üretim Hattı

  • Yıllık Üretim Kapasitesi: 1.000.000 m²/Yıl

  • İşlenebilen Kumaş Ağırlığı: 25-2200 gr/m²

  • İşlenebilen Max. Kumaş Genişliği: 160 cm

  • İşlenebilen Min. Kumaş Genişliği: 50 cm

  • İşleneblien elyaf tipleri: Karbon, Cam, Aramid, Bazalt, quartz ve Hibrit dokumalar.

  • İşlenebilen Dokuma Tipleri: Twill, Plain, 5H Satin, 8HSatin, Multiaxial, Non-Crimp UD dokunmuş kumaşlar.

  • Reçine Kimyası ve Kalite Kontrol Laboratuvarı